27. světový silniční kongres, tam jsme nemohli chybět

Po 52 letech se vrátila výjimečná událost zpět do České republiky.
14.11.2023

Začátkem října (konkrétně: 2. – 6. 10. 2023) se v Kongresovém centru v Praze na Vyšehradě konal 27. světový silniční kongres, pořádaný Světovou silniční asociací PIARC. Metropole se stala na týden centrem pozornosti světa silnic, protože v rámci akce přivítala více než 3 500 delegátů z různých zemí v rámci 35 národních pavilónů s více než 300 vystavovateli. Zahajovací ceremoniál slavnostně uvedli ministr dopravy Martin Kupka, primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda, šéf ŘSD Radek Mátl a předseda České silniční společnosti Petr Mondschein.

Hlavními tématy kongresu byly správa dálnic a silnic, mobilita, odolná infrastruktura a bezpečnost, udržitelnost a provoz a údržba. Diskutovalo se také o nových tématech, jako je uhlíková neutralita, autonomní vozidla, elektromobily a nabíjecí infrastruktura.

Proč jsme se rozhodli mít vlastní stánek?

Náš stánek byl součástí pavilónu Česko-slovenské vesničky, ve které byli i velcí hráči českého a slovenského trhu jako Dopraslav, Metrostav, ŘSD, Strabag, Swietelsky, Škoda, Vinci Construction a další.

Přítomnost takového množství odborníků a zástupců států nabídla nejen České republice, ale i nám osobně jedinečnou příležitost čerpat inspiraci, sdílet zkušenosti, prezentovat své služby a plány a vést obchodní jednání s lidmi nejen z oblasti silniční infrastruktury. Vždyť geodet je třeba u každé stavby, a to i silniční. Navíc naše nejmodernější metody sběru dat šetří práci, čas a peníze. I proto naši specialisté, kolegové geodeti na stánku představili laserový skener Trimble X9 a profesionální dron DJI M300.

Co znamená partnerství na Studentském dni?

Mezi jeden z našich dlouhodobých cílů ve firmě patří lepší informovanost o našem oboru a oslovování mladých a motivovaných lidí. Proto naše HR oddělení úzce spolupracuje se středními i vysokými školami v oblasti geodézie a geoinformatiky. Na kongresu patřil každý 1 den 1 studentské výpravě (cca 500 budoucích expertů) pod názvem Studentské dny. Každou tuto „partu“ sponzorovala vybraná společnost a ten den je provázela po areálu a odpovídala na dotazy.

My jsme takový úkol dostali v druhé polovině akce (ve čtvrtek 5. 10. 2023). Naši kolegové na stánku dostali množství zajímavých dotazů a rozhodně se ani na chvíli nenudili. Při úvodní řeči dopoledního i odpoledního bloku zaznělo, jak je důležité pracovat v rodinné firmě se zaměstnanci na bázi důvěry a přenášet rodinnou atmosféru i do pracovního prostředí a že v HRDLIČKA spol. s r.o. hledáme různé talenty, protože u nás nepracují pouze geodeti, ale ekonomové, právníci, HR specialisté, administrativní pracovníci a další zaměstnanci.

A co si z kongresu odnášíme?

Množství kontaktů a nových impulzů. Dále dobrý pocit, že jsme celosvětově reprezentovali naši práci, které se věnují někteří i více než 30 let. Zážitky a inspiraci. I díky doprovodným výstavám, které tvořily významný prvek kongresu, jsme měli možnost vidět například trailer k filmu režiséra Víta Klusáka „13: MINUT“, který provázel i stejnojmennou preventivní kampaň od BESIP, či slyšet nejrůznější přednášky.

Celá událost byla ukázkou spojení sil mezi vládou, průmyslem a akademickým sektorem, což může mít pozitivní vliv na budoucnost silničního stavitelství a bezpečnosti na silnicích v České republice.

Společnost Hrdlička spol. s r.o. může říct: „Byli jsme u toho.“

Autor: Mgr. Lucie Kmochová

Odkaz na akci: www.wrc2023prague.org/cs

Chcete být informování o novinkách? Budeme vám zasílat Georevue.
Děkujeme za přihlášení.
Oops! Something went wrong while submitting the form.