Intelis prodal svou Telco divizi Unicorn Systems

Divize se zabývá vývojem SW řešení pro evidenci a analýzu telekomunikační sítě.
18.7.2021

Společnost Intelis, s.r.o. založil Miroslav Burda se třemi společníky v roce 2008. Od samého počátku se firma věnovala vývoji klíčového řešení pro Český Telecom a později pro Telefónicu O2 Czech Republic a CETIN. Postupně začala vyvíjet řešení v i oblasti energetiky. V roce 2015 se stala součástí skupiny HRDLIČKA Holding a toto spojení přispělo k růstu společnosti, kterou minulý rok tvořilo už více než 70 IT specialistů.

Řešení RTS v doméně OSS NI bylo jedním z klíčových produktů, které pro vlastníky technické infrastruktury společnost vyvíjela. Ve světle nových skutečností, jako je expanze skupiny PPF v oblasti telekomunikací do zahraničí, se společníci Intelisu rozhodli hledat vhodného investora, který by byl schopen svou silou uspokojit potřeby velkého zákazníka, kterým Skupina PPF nesporně je, a produkt dále úspěšně rozvíjet.

Toho našla ve firmě Unicorn Systems a.s., který koupil 100% podíl společnosti TelcoOSS, jež vznikla odštěpením Telco divize společnosti Intelis, s.r.o., zabývající se právě vývojem SW řešení pro evidenci a analýzu telekomunikační sítě.

Získané prostředky chce firma Intelis věnovat do soustředění a rozvoje vlastních produktů v oblasti výstavby a údržby sítí utilitních společností.

Mgr. Miroslav Burda a Ing. Martin Hrdlička

Chcete být informování o novinkách? Budeme vám zasílat Georevue.
Děkujeme za přihlášení.
Oops! Something went wrong while submitting the form.