Již skoro rok pomáháme Ukrajině

K ruské agresi nejsme lhostejní a přicházíme s projekty na podporu Ukrajiny.
25.1.2023

V lednu 2023 to je již 11 měsíců, co Rusko opět zaútočilo na svého souseda: Ukrajinu (pro připomenutí: v roce 2014 došlo k ruské invazi a následné anexi Krymu). Velice nás toto napadení suverenity demokratické země zasáhlo. A to i proto, že na Ukrajině máme od roku 2021 dceřinou společnost GEODATA Ukraine, a tedy „své“ lidi.

 

Již 4 dny po začátku ruské agrese jsme vypravili 1. dodávku civilních dronů. Ty jsme na pomoc zasažené zemi sháněli pod projektem nazvaným Drony pro Ukrajinu. S myšlenkou přišel náš externí spolupracovník Vít Maršálek a my (Hrdlička Holding pod záštitou neziskové organizace Horizont HG 2014) jsme ji ve spolupráci se společnostmi: GISMA, HRDLIČKA – SLOVAKIA s. r. o., GEODATA Ukraine a za podpory APG (Asociace podnikatelů v geomatice) proměnili v činy. Ve 4 vlnách jsme dopravili na místo určení drony v hodnotě více než 1,5 mil. korun.

Abychom dokázali pomoci ještě větší měrou, sledujeme i nejrůznější aktivity na politické a ekonomické úrovni, které spojují firmy s jediným cílem: vznik smysluplných projektů na podporu válkou zmítaného státu. Zapojili jsme se tedy do Business Klub Ukrajina (BKUA, Klub) iniciovaného Ministerstvem průmyslu a obchodu. Na setkáních se prezentujeme druhým projektem Obnova Ukrajiny. Ve spolupráci se společností VALBEK-EU, a.s. nabízíme komplexní, moderní a efektivní vizi řešení obnovy zásadní poničené infrastruktury jako jsou například mosty a další.

Naše činnost se neomezuje jen na Českou republiku. V únoru 2023 se chystáme na Rebuild Ukraine, veletrh v polské Varšavě. Chceme tam ještě hlasitěji vyjádřit odhodlání využít své know-how z oblasti geomatiky a 3D dokumentace a propůjčit naše vybavení a odborníky tak, abychom s VALBEK-EU pomohli při renovaci zničených mostů, silnic a dalších důležitých bodů. V rámci českého exportního stánku (pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu, agentur CzechInvest a CzechTrade a Ambasády České republiky) budeme s projektem Obnova Ukrajiny navazovat kontakty s dalšími podobně smýšlejícími firmami.

Věříme, že naše úsilí, ke kterému se debatou s Ministerstvem pro infrastrukturu přidává přímo i GEODATA Ukraine, povede k efektivní pomoci tam, kde je třeba, tedy na válkou zdevastovaném území. Přejeme si brzký konec této pro nás nepochopitelné vojenské akce a posíláme naději a sílu nejen našim kolegům do Kyjeva.

Mgr. Lucie Kmochová

Chcete být informování o novinkách? Budeme vám zasílat Georevue.
Děkujeme za přihlášení.
Oops! Something went wrong while submitting the form.