Asseco Berit, náš obchodní partner v Německu

Vzájemná spolupráce firem přináší obchodní úspěchy i v zahraničí.
8.1.2024

Naše společnost HRDLIČKA spol. s r.o. působí na trhu již 4. dekádu a během této doby nabídla své služby nejen českým klientům, ale také zákazníkům ze zahraničí. Stěžejním trhem vedle České republiky a Slovenska bylo vždy Německo, kde naše firma působila již od úplného začátku a kde jsme prokázali kvalitu naší práce na několika desítkách zakázek. Pro působení v cizích zemích je vždy nejlepší pomoc znalce místního trhu. Spolupráce s místními obchodními partnery, kterým se dá věřit, posouvá společný obchod i během účastí na akcích.

Firma Asseco BERIT GmbH je jedním z našich klíčových německých partnerů. Jsme s nimi v kontaktu již skoro 10 let a 4. rokem spolupracujeme na licenčním prodeji služby MawisPhoto. Ta pomáhá dokumentovat stavby ve 3D za pomoci aplikace v mobilním telefonu, webové aplikace a 3D prohlížečky. MawisPhoto doplňuje portfolio nástrojů Asseco BERIT GmbH, které se orientují na oblast správy dat, GIS a procesních a portálových řešení. V rámci spolupráce jsme společně zaškolovali uživatele, ale také pomáháme s pořádáním webinářů a účastníme se spolu akcí a konferencí.

Mezi první zákazníky Asseco BERIT GmbH, které si inovativní MawisPhoto pořídili, patřili: městský podnik MVV Netze GmbH, společnost zabývající se geodaty a Trigis, Currenta spravující geodata v Chemparku Bayer Uerdingen a také firma Laqua provozující geodata v chemičce LyondellBassel.

Společný stánek na akcích

Znáte Intergeo? Akci, která již dávno není jen konferencí a veletrhem, ale exkluzivní platformou umožňující prezentaci inovativních řešení v oblasti geoinformací. Firmy, které se každoroční události účastní, mohou nejen ve svých stáncích nabídnout své služby, ale je to pro ně především networkingová příležitost. Intergeo 2023 se konalo v Berlíně. Kromě obchodníků jsme na Intergeo od nás vyslali i specialisty z řad geodetů a 3D analytiků, aby načerpali inspiraci a posouvali se ve svých oborech. Na ploše berlínského výstaviště prezentovalo více než 560 vystavujících z různých zemí v 5 halách a bylo možné se zúčastnit i přednášek a doprovodného programu.

Kolegyně Ing. Inka Trávníčková Rubáčková řekla: „Hlavním důvodem, proč jsem chtěla Intergeo 2023 v Berlíně navštívit, bylo získání nových informací z oboru geoprostorových trendů dnešní doby. A to se povedlo! Získala jsem tak cenné poznatky o nejnovějších technologiích a vývoji v rámci geoprostorových dat, včetně využití dronů, umělé inteligence a SW podpory.“ Intergeo 2024 se bude konat v září příštího roku ve Stuttgartu.

Společně s Assecem BERIT GmbH prezentujeme MawisPhoto ještě na E-world energy & water, což je místo, kde se setkává evropský energetický průmysl. Opakuje se také každý rok a v tom příštím je akce plánovaná na únor v německé Essenu. My tam určitě opět budeme.

Asseco BERIT GmbH patří do mezinárodně aktivní skupiny Asseco, která zaměstnává přes 33 000 lidí a působí ve více než 60 zemích světa. Veliký potenciál v rámci obchodování v zahraničí spatřujeme v možném partnerství i s dalšími členy tohoto uskupení.

Děkujeme za důvěru a těšíme se na další společné roky.

Autoři: Mgr. Lucie Kmochová a Ondřej Hrdlička MTCP (Hons)

Chcete být informování o novinkách? Budeme vám zasílat Georevue.
Děkujeme za přihlášení.
Oops! Something went wrong while submitting the form.