ING. MIROSLAV HRDLIČKA (1930–2023)

V nedožitých 93 letech navždy usnul zakladatel firmy Miroslav Hrdlička.
9.1.2023

Milí kolegové zeměměřiči a dnes geomatici,

je mou povinností syna a společníka v podnikání Vám oznámit, že v noci ze soboty na neděli 8. ledna usnul Ing. Miroslav Hrdlička navěky.


Všichni jsme ho znali jako aktivního člověka, tak počítám, že ještě tu noc zaklepal na bránu nebeskou a věřím, že v jeho případě sv. Petr zvolil zrychlený proces přijetí.


V jeho osobě mně odešel nejen tatínek ale i nejlepší kamarád a parťák. Když jsme s podnikáním před 33 lety začínali, bylo mu již 60. Přesto se tehdy vrhnul do práce a budování oborového podnikání. Vždy věděl, že „společně dokážeme více“ a již od počátku devadesátých let se podílel na práci Komory geodetů a kartografů. V několika vlnách se podílel na úsilí vytvořit komoru zeměměřičů ze zákona. I v posledních dnech života měl radost z toho, že naděje na vytvoření České komory zeměměřičů je tak blízko. Pokud bude naše úsilí APG o založení komory ze zákona úspěšné, pak mě trochu mrzí, že to nebudu moci dát tátovi jako dárek, že se to po 30 letech úsilí nakonec povedlo. Věřím ale, že práce pro naši firmu a pro obor mu přidala řadu let života.


Poslední rozloučení s mým tatínkem bude dne 13. ledna 2023 v 15 hodin formou zádušní mše svaté v kostele sv. Ludmily na Tetíně u Berouna. Budu velmi rád, když se přijedete s tatínkem rozloučit.


Ing. Martin Hrdlička

Ing. Miroslav Hrdlička (1930–2023)

Chcete být informování o novinkách? Budeme vám zasílat Georevue.
Děkujeme za přihlášení.
Oops! Something went wrong while submitting the form.