Nové jméno, stará krása – Villa Hrdlička

Stejný titulek upoutal na serveru iDnes.cz. V sekci Bydlení jsme se dočetli o historii českolipské Villy Hrdlička.
13.2.2019

Nese jméno po svém majiteli, který se zasloužil o renovaci této úžasné budovy z roku 1898.  V současné době za její proměnu v čase můžete hlasovat.          

V loňském roce byla Villa Hrdlička zařazena v rámci projektu Má Vlast cestami proměn jako jedna ze zajímavých proměn v republice. K projektu patří veřejná putovní výstava po celé zemi.

„Ještě stále je možné podpořit proměnu nádherné budovy v České Lípě, kterou má na svědomí pan Hrdlička, majitel geodetické společnosti HRDLIČKA spol. s r.o. Hlasovat v soutěži o nejpovedenější proměnu můžete do konce dubna,“  informuje manažerka secesní vily Kateřina Skočdopole. Ta se dlouhodobě věnuje jejímu rozkvětu. Organizovala řadu zajímavých akcí, z nichž stojí za zmínku například velmi navštěvovaná prvorepubliková událost nebo každoroční předadventní setkání.

Za účast v soutěži vděčí Villa Hrdlička městu Česká Lípa, které tak upozorňuje na své klenoty. Za těmi stojí lidé, kterým je vlastní úcta k zemi, odkazu předků a odpovědnost za věci budoucí, což je hlavní myšlenkou projektu Má vlast cestami proměn. Podpořit vilu v hlasování můžete ZDE. O tom, že se jedná o opravdu povedenou proměnu, vás jistě přesvědčí již zmiňovaný článek zpravodajského serveru iDnes.cz.

Autor článku: Kateřina Skočdopole

Chcete být informování o novinkách? Budeme vám zasílat Georevue.
Děkujeme za přihlášení.
Oops! Something went wrong while submitting the form.