Plzeňská estakáda SO 1202 otevřena

Užijte si s námi nádherné záběry z výšky, které byly pořízeny dronem.
3.5.2023

Označení největší dopravní stavby v západních Čechách dostala plzeňská estakáda Křimická – Karlovarská právem hned z několika důvodů. Komunikační těleso nesené pilíři měří úctyhodných 1,2 km a pomáhá překlenout záplavové území řeky Mže tam, kde by výstavba jiného typu pozemní silnice byla nákladnější a složitější. Dílo tvoří společně se třemi křižovatkami, čtyřmi mosty, třemi biokoridory a dalšími stavebními objekty 3,5 km dlouhý městský okruh. Jeho výstavba stála celkově zhruba 2,2 miliardy korun.

Síly zde spojily stavební firmy BERGER BOHEMIA a.s. a Metrostav a.s. a i přes nepříznivou situaci na trhu (zvyšování cen materiálů kvůli pandemii a energií kvůli válce na Ukrajině) zvládly dokončit vše relativně v termínu.

Mezi jednu ze zajímavostí můžeme zařadit i fakt, že po západním okruhu bude kromě klasické dopravy jezdit i doprava městská. V plánu jsou hned minimálně 2 linky autobusů, které zkrátí cestujícím čas i kilometry.

My jsme byli u stavby plzeňské estakády nedílnou součástí pracovního týmu. A protože nás velkolepost tohoto projektu dvacetiletí nadchla, rozhodli jsme se předat nadšení dále. Pojďte se s námi pokochat záběry ještě rozpracované stavby z dronu.

V současné době již takové obrázky neuvidíte. Od 19. února 2023 se po západním okruhu prohánějí automobily. Až budete v Plzni, určitě si jízdu estakádou Křimická – Karlovarská nenechte ujít. Věřím, že ji budete po přečtení tohoto článku vnímat jinak než běžnou vozovku.

Mgr. Lucie Kmochová

Chcete být informování o novinkách? Budeme vám zasílat Georevue.
Děkujeme za přihlášení.
Oops! Something went wrong while submitting the form.