Report z alpského teambuildingu 2023

Září je u nás ve firmě spojené s výjezdem na velmi oblíbený teambuilding do hor.
10.10.2023

Září je u nás ve firmě spojené s výjezdem na velmi oblíbený teambuilding do hor. A ani v letošním roce tomu nebylo jinak.

Výchozím bodem se pro nás stalo malebné městečko Piesendorf, které se rozkládá v samotném srdci Národního parku Vysoké Taury. Jako již tradičně jsme na místo dorazili v pátek odpoledne, ubytovali se a společně naplánovali, na co se můžeme v příštích dvou dnech těšit. 😊

V sobotu ráno jsme se probudili do nádherného slunečného dne a rozděleni na dvě skupiny vyrazili vstříc nevšedním zážitkům a překonávání vlastních hranic, což je vlastně původní smysl této podzimní akce.

Jedna skupinka brzy ráno odjela do města Kaprun a zaparkovala svá auta na parkovišti u soustavy lanovek Kaprun Gletscherbahn Kitzsteinhorn, kterými jsme se nechali vyvézt do nadmořské výšky 2400 m n.m. Zde začal náš pěší okruh, který vedl nejprve k nejvyššímu bodu naší trasy Schmiedenger Scharte (2715 m n.m.). Odtud nás pak čekal náročný sestup do horského sedla po černé. Při sestupu se nám nabízely nádherné výhledy, které nám zajistilo nebe bez mráčku. Dále jsme sestupovali k jezeru Hacklsee a od něho podél řeky Mühlbach až do údolí. Nacházeli jsme se v nejnižším bodě našeho putování a teď už nás čekal „jen“ výstup s 950metrovým převýšením. Hnacím motorem pro nás byla naděje, že nejenomže stihneme poslední lanovku (což bylo dost podstatné), ale že se stihneme i občerstvit v místní horské chatě. Vše jsme úspěšně zvládli a vrátili se do Piesendorfu.

Druhá skupinka vyrazila z Piesendorfu vlakem do města Zell am See. Krásnou procházkou po městečku s výhledem na jezero se vydala do Schmitten na lanovku, která je vyvezla na vrchol Schmittenhöhe (1965 m n.m.) Místní horská chata se přímo nabízela k občerstvení a přípravě na výstup ke kříži, který jim byl doporučen místním znalcem😊, a zároveň následný náročný sestup. Vydali se tedy na vrchol Kitzbühelských Alp Maurerkogel (2074 m n.m.) přes horské sedlo Kesselscharte. Díky nádhernému počasí měli možnost se „kochat“ opravdu skvostnými výhledy. Po občerstvení v podobě chleba a ovoce na vrcholu je čekal dlouhý sestup zpět do Piesendorfu, který všichni zmákli na výbornou.

Po návratu jsme si všichni trochu odfrkli, zkulturnili se a vyrazili na společnou večeři do místní restaurace, která byla hned vedle ubytování, a místo pro nás všechny jsme měli po loňské zkušenosti díky kolegyni Marušce Beželové dopředu zamluvené.

No a v neděli? To vám byl taky docela fičák…. 😊

Letošní nabídka výletů a zážitků byla docela pestrá, proto jsme se rozdělili na více skupinek. Jedna odvážná skupinka se vydala na největší Zipline v Evropě do Stoderzinken, kde se „proletíte“ na laně 160 metrů nad zemí, rychlostí až 115 km/h. Další skupinka se vydala na okruh k pátým největším vodopádům světa, což jsou Krimmelské vodopády. To taky klobouk dolů, po sobotním treku. Další zajímavý výlet byl do horského útočiště Adolfa Hitlera Orlího hnízda a prohlídka pevnosti Hohensalzburg, která se hrdě tyčí na vrcholu Mnišské hory v Salzburgu. Je to největší zcela zachovaný hrad ve střední Evropě a láká 360stupňovým výhledem na město a jeho okolí.

Moc děkujeme všem kolegům za účast a hlavně skvělou atmosféru 😊

A samozřejmě speciální poděkování patří našemu výkonnému řediteli Janu Floriánkovi za to, že si každý rok na nás udělá čas a vytáhne nás od počítačů a na samotných trasách nás podporuje. Díky také patří naší milé personalistce Markétě Sommerové, že nám zařídila krásné ubytování.

Ing. Zuzana Mošnová

Chcete být informování o novinkách? Budeme vám zasílat Georevue.
Děkujeme za přihlášení.
Oops! Something went wrong while submitting the form.