Naše služby zachraňovaly obce při pandemii

V obci Tetín byly využity aplikace STAVEE a MawisPhoto na elektronizaci stavebnictví.
28.7.2020

Vzhledem k tomu, že majitel společnosti Ing. Martin Hrdlička působí také jako starosta obce Tetín, mohl si na vlastní kůži zkusit, jak je digitalizace a elektronizace během pandemie důležitá.

Například, že investice do digitální technické mapy a GIS, byla před i v době pandemie, šťastná volba. Nikdo nemusel chodit do terénu. Prostě měli všechny informace okamžitě k dispozici a mohli vydávat rozhodnutí.

V ohrožení byla také plánovaná investiční výstavba. Obec se tedy rozhodla využít dvou aplikací, a to elektronického stavebního deníku STAVEE. Ten, nejen plní povinnosti stavebního deníku ze zákona, ale stává se i nositelem informací po celou dobu výstavby. Navíc snižuje počet schůzek na stavbě. Druhým nástrojem je MawisPhoto, který umožňuje staviteli dokumentovat stavbu podzemních sítí ještě před jejím zasypáním za pomoci mobilní aplikace, a tím nevyžaduje přítomnost technického dozoru investora na stavbě denně.

Pandemie přinesla i něco dobrého. Ukázala, že musíme usilovat nejen o postupnou elektronizaci procesů stavebního řízení, ale o digitalizaci stavebnictví obecně.

Chcete být informování o novinkách? Budeme vám zasílat Georevue.
Děkujeme za přihlášení.
Oops! Something went wrong while submitting the form.