Účastnili jsme se 30. Silniční konference v Ostravě

Společný stánek firem HRDLIČKA a GEOSTAR představil kvalitu i inovace.
11.7.2023

V polovině června, konkrétně 13.-14. 6. 2023 se v Ostravě v Trojhalí Karolina uskutečnila další z řady úspěšných Silničních konferencí (v pořadí již 30.). Letošní ročník se konal netradičně začátkem léta, protože podzimní čas bude patřit dalším významným akcím. Účast potvrdilo přes 700 jednotlivců, kteří vystavovali celkem za 51 subjektů. Mezi pravidelnými stálicemi nechyběly veliké stavební společnosti jako Hochtief CZ a.s., SWIETELSKY stavební s.r.o., STRABAG a.s., Vinci Construction CS a.s., který se stal dokonce jedním z hlavních partnerů a zastřešoval také Studentský den.

Název „Silniční“ napovídá, že se akce týkala především tématu infrastruktury jak samotných silnic, tak například i mostů a železnice. Zaštitoval ji předseda vlády ČR prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M. a ministr dopravy ČR Mgr. Martin Kupka. Na místě se

prezentovaly firmy z oboru jako Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), Česká silniční společnost, z.s. či AŽD Praha s.r.o. a další.

U každé stavby jsou třeba geodeti, proto jsme jako jednička na trhu potvrdili účast na události v Ostravě. A nezůstali jsme pouze u návštěvy, ale na společném stánku s GEOSTAR, spol. s r. o., přední geologickou a geotechnickou společností, jsme představili nejen služby, které již přes 30 let prověřují kvalitu odvedených prací, ale také inovace a software z oblasti digitalizace dat. HRDLIČKA i GEOSTAR patří do uskupení Hrdlička Holding, které sdružuje i další subjekty z oboru geomatiky nebo tento obor doplňují o další zajímavé oblasti jako prostorové uspořádání krajiny, projektování elektra převážně v oboru energetických distribučních sítí či neziskové aktivity.

Hosté si mohli na vlastní oči prohlédnout moderní přístroje jako devítikilový dron DJI Matrice 300 RTK nebo skener Trimble X7. Díky takovému vybavení je možné nabídnout zákazníkům metody sběru 3D dat jako laserové skenování, fotogrammetrie a další, které sdružuje značka BIM3D. Vždyť témata jako BIM (informační model budovy) či Digitální dvojče nachází dnes využití v různých životních cyklech staveb a zefektivňuje a zlevňuje správu existujících i budoucích budov.

Delegaci HRDLIČKA, spol. s r.o. tvořili hlavní představitelé společnosti v čele s majitelem Ing. Martinem Hrdličkou, který ji před 33 lety založil se svým otcem Miroslavem, specialistou zeměměřičem. Dále přijeli i oba synové Ondřej a Vojtěch Hrdličkové, kteří v rodinném odkaze pokračují a aktivně se zapojují do každodenního chodu. Samozřejmostí byla i účast výkonného ředitele Jana Floriánka či dalších vedoucích z obchodu či úseku geodat. Za GEOSTAR, spol. s r.o. akci navštívili výkonný ředitel Ing. Mgr. Jiří Nekl, obchodní ředitel Mgr. Marián Bošanský či specialisté na geotechniku a její výpočty a projektování.

Samostatný prostor v rámci stánku měl MAWIS, portál profesionálního stavebníka. Ten se totiž za posledních pár let rozrostl o bohatou nabídku geomatických služeb pro veřejnost, samosprávu a subjekty technické infrastruktury. Aplikaci MawisPhoto, která dokáže na základě dat pořízených mobilním telefonem produkovat 3D modely staveb, si mohli návštěvníci na stánku vyzkoušet skrze 3D prohlížečku s možností měření rozměrů, výpočtem kubatur či plochy. Výhody používání MawisPhoto oceňují v České republice velcí hráči jako např. Pražské vodovody a kanalizace, a.s., ale dávají smysl i obchodním partnerům v zahraničí: převážně v Maďarsku, v Německu, na Slovensku a Ukrajině.

Na Silniční konferenci dostali prostor také studenti. Přihlásilo se jich kolem 300 ze středních škol převážně průmyslových či stavebních. Partnerem Studentského dne byla Skupina VINCI Construction CS a Vysoká škola Báňská v Ostravě. Protože i HRDLIČKA spol. s r.o. se pravidelně snaží o edukaci a praktické ukázky na školách, pozvala studenty také do svého stánku. Mohli položit odborníkům nejrůznější dotazy a prohlédnout si moderní přístroje.

Mgr. Lucie Kmochová

InternationalSales and Marketing

Chcete být informování o novinkách? Budeme vám zasílat Georevue.
Chci odebírat